TJ - Turbo Jam

Pagina 1 din 20 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

TJ - Turbo Jam

Mesaj  Bluelife la data de Joi Sept 06, 2012 10:59 am

Evident ca nu puteam fara, nici aici . Voi raporta zilnic si va invit la sport , oricare ar fi tipul de sport care va place.Stiu ca mai este un topic de sport , dar , nah, imi fac si eu hatarul ca doar TJ trebuie sa aibe topic separat , nu ? :lol: Cum m-am intors din concediu inca nu mi-am intrat bine in mana cu sportul dar sper ca de saptamana viitoare sa reintru normal la program ca acum sunt si cu rusii pe cap si cu toata harmalaia de dupa concediu , inceput de scoala , mai am si ceva probleme cu chiriasii , fuga in toate directiile.Oricum, raman vesnic si iremediabil indragostita de acest sport si il voi practica de cate ori voi avea timp si sanatate fizica sa pot face miscare. flower
Bluelife
Vip
Vip

Data de inscriere : 04/09/2012

Sus In jos

Re: TJ - Turbo Jam

Mesaj  Bluelife la data de Joi Sept 06, 2012 11:00 am

Am sa revin cu detalii pentru cei care nu stiu despre ce e vorba , dar acum fug ca am treaba ;)
Bluelife
Vip
Vip

Sus In jos

Mesaj  Perla la data de Joi Sept 06, 2012 11:07 am

Mult succes Blue !
Perla
Admin
Admin

Data de inscriere : 18/08/2012
Varsta : 48
Localizare : Temesvarum
Joburi/Distractii : Consilier Terapie Florala Bach
Stare de spirit : Razboinica

https://www.facebook.com/bachflori

Sus In jos

Mesaj  Bluelife la data de Joi Sept 06, 2012 11:15 am

Perla a scris:Mult succes Blue !

Sa fie ! :D
Bluelife
Vip
Vip

Sus In jos

Mesaj  Bluelife la data de Joi Sept 06, 2012 11:16 am

Ma simt bine cu forumul acesta , stii ? imi inspira ideea unui nou inceput :D
Bluelife
Vip
Vip

Sus In jos

Mesaj  Bluelife la data de Joi Sept 06, 2012 11:17 am

Aaa si bineinteles il pot incepe alaturi de persoane dragi mie de mult timp sunny
Bluelife
Vip
Vip

Sus In jos

Mesaj  Perla la data de Joi Sept 06, 2012 11:19 am

Asta si era ideea sa fie un loc de friendship real . :D
Perla
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Bluelife la data de Joi Sept 06, 2012 11:29 am

Perla a scris:Asta si era ideea sa fie un loc de friendship real . :D

:cheers: si va fi ! :cheers:
Bluelife
Vip
Vip

Sus In jos

Mesaj  crista la data de Joi Sept 06, 2012 11:31 am

Apropo de sport, fiu-mio care era obisnuit cu mine intr-o vreme s afac sport, m-a intrebat zilele trecute :" mami, da' tu nu mai faci sport?" ... m-am cam simtit cu musca pe caciula si am zis ca daca si fiu-mio a observat lipsa activitatii, atunci iti dai seama corpul meu cum o simte..... bad bad bad girl... :oops:

spor si ambitie va doresc ! :lol:

crista
Pufoshenie
Pufoshenie

Data de inscriere : 06/09/2012
Varsta : 35
Localizare : Sibiu
Joburi/Distractii : Secretariat

Sus In jos

Mesaj  Perla la data de Joi Sept 06, 2012 11:35 am

Crista exista si alternativa mers pe jos :D Cat poti si treptat .
Perla
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  crista la data de Joi Sept 06, 2012 11:41 am

Perla a scris:Crista exista si alternativa mers pe jos :D Cat poti si treptat .

da, ai dreptate , dar imi este putin peste mana mersul pe jos, pentru ca eu dimineata plec odata cu strumful la gradi cu plase cu bagaje si seara vin tot asa odata cu el. daca as merge doar eu la serviciu ,sigur, am luat in calcul varianta mersului pe jos... dar cum nu se poate, prefer sportul in doors , respectiv acasa, ca de sala nu poate fi vorba , pentru ca n-am ce face cu strumful dupa-masa.

asa ca va trebui sa profit de dvd-urile gramada pe care le am deja( turbo jam , zumba, pilates) si de bicicleta statica. resurse am, timp imi fac, deci sa vina ambitia.... :D

crista
Pufoshenie
Pufoshenie

Sus In jos

Mesaj  Bluelife la data de Joi Sept 06, 2012 11:44 am

crista a scris:Apropo de sport, fiu-mio care era obisnuit cu mine intr-o vreme s afac sport, m-a intrebat zilele trecute :" mami, da' tu nu mai faci sport?" ... m-am cam simtit cu musca pe caciula si am zis ca daca si fiu-mio a observat lipsa activitatii, atunci iti dai seama corpul meu cum o simte..... bad bad bad girl... :oops:

spor si ambitie va doresc ! :lol:

Eu stiu un lucru : de cate ori intrai la cafa , in cateva zile bagai si un raport .Totul e sa nu o iei ca pe o pedeapsa sau obligatie, faci sport cand te simti bine, faci de placere , faci pentru senzatia dementiala de dupa , faci cand vrei si absolut ce tip de miscare iti place . Mie imi place Chalene, imi place TJ, muzica lor , cuvintele de motivare si in plus nu e nici macar obligatoriu sa faci un wo de la cap la coada .Chiar si ea spune : faci pauza de cate ori simti nevoia si te opresti cand vrei .Totul vine in timp si de la sine . Nu e cu suparare si daca nu raportezi. Nu ai nicio obligatie.Important e ca suntem aici si ne sustinem, ne bem cafeluta de dimineata impreuna si se creaza o stare de bine pentru restul zilei

Bluelife
Vip
Vip

Sus In jos

Mesaj  Perla la data de Joi Sept 06, 2012 11:45 am

Da tu stii ce poti face ramane doar sa hotarasti cand incepi .Noi suntem aici sa ne incurajam reciproc sa nu ne dam batute .
Perla
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  crista la data de Joi Sept 06, 2012 12:02 pm

:cheers: ma simt asa de bine de cate ori povestesc cu voi... multumesc, dragele mele !

crista
Pufoshenie
Pufoshenie

Sus In jos

Mesaj  Bluelife la data de Joi Sept 06, 2012 1:15 pm

crista a scris: :cheers: ma simt asa de bine de cate ori povestesc cu voi... multumesc, dragele mele !
E reciproc flower
Bluelife
Vip
Vip

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Sept 06, 2012 5:35 pm

Spor la turbo jam!
Aici o sa dau si eu raportul cand o sa fac sport (cardio sau sculpt) dupa video-uri de pe youtube.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Speranta la data de Joi Sept 06, 2012 8:22 pm

ohhooooo Turbo Jam, Chalene..Insanity..ohh ce mult mi-as dori sa pot incepe si eu sa le fac. Poate pe la 72-70 de kile..sau hai 75..ca acum la 80 nu pot frate sa fac. Ma bucur imens sa va am pe voi aici cu raportarile. Am sa intru sa citesc si cand am sa ma simt pregatita incep si eu. Eu incep cu Chalene. Mi se pare mai potrivita pentru mine la 75..apoi am sa continui cu Turbo..si cine stie ce-o mai fi! Doamneee ce planuri am... Ah, am uitat sa va spun ca la "Ascutit creioane" sunt cea mai buna!! Asta apropo de studentie..cand pana sa ma apuc de invatat imi lua o ora sau doua..numa' sa-mi ascut creioanele de subliniat... Dupa 2 ore de "ascutit" eram deja obosita si mi s eparea ..ca de fapt chiar si invatasem cateva pagini bune!! :) :)
Speranta
Vip
Vip

Joburi/Distractii : Dans..muzica, pus ganduri si stari in cuvinte..citit
Stare de spirit : ok

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Sept 06, 2012 8:25 pm

Hahahahahah, Luni, si eu faceam cam la fel, numa' ca io imi facem si curat/ordine in camera, sa am ambienta potrivita si sa nu ma distraga nimic de la invatat..needless to say ca imi trecea cheful de invatat pana eram eu gata cu pregatirile. :lol: :lol:

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Bluelife la data de Joi Sept 27, 2012 12:34 pm

LuNi a scris:ohhooooo Turbo Jam, Chalene..Insanity..ohh ce mult mi-as dori sa pot incepe si eu sa le fac. Poate pe la 72-70 de kile..sau hai 75..ca acum la 80 nu pot frate sa fac. Ma bucur imens sa va am pe voi aici cu raportarile. Am sa intru sa citesc si cand am sa ma simt pregatita incep si eu. Eu incep cu Chalene. Mi se pare mai potrivita pentru mine la 75..apoi am sa continui cu Turbo..si cine stie ce-o mai fi! Doamneee ce planuri am... Ah, am uitat sa va spun ca la "Ascutit creioane" sunt cea mai buna!! Asta apropo de studentie..cand pana sa ma apuc de invatat imi lua o ora sau doua..numa' sa-mi ascut creioanele de subliniat... Dupa 2 ore de "ascutit" eram deja obosita si mi s eparea ..ca de fapt chiar si invatasem cateva pagini bune!! :) :)

Ma bucur ca optezi pentru TJ , orice program al lui Chalene este adaptat pentru low level ca sa poata fi facut de oricine si in plus , exista dovezi live ca un abdomen lucrat cu Chalene e mai definit decat unul lucrat cu alte nebunii extreme flower

Eu sunt pe tusa momentan cu sportul din cauza de rusi, mesteri prin toat acasa , si conservarile de toamna . scratch
Bluelife
Vip
Vip

Sus In jos

Mesaj  Speranta la data de Joi Sept 27, 2012 6:04 pm

ahh pai si eu sunt in asteptare..tot din cauza de casa cu fundu'n sus. Dar revine totul la normal..incet, incet..si ma pun pe treaba. Am ales Chalene pentru ca mi se pare oleaca mai usurel pentru volumul meu. Incep si eu treptat..

Vip

Sus In jos

Mesaj  Bluelife la data de Vin Sept 28, 2012 10:14 am

LuNi a scris:ahh pai si eu sunt in asteptare..tot din cauza de casa cu fundu'n sus. Dar revine totul la normal..incet, incet..si ma pun pe treaba. Am ales Chalene pentru ca mi se pare oleaca mai usurel pentru volumul meu. Incep si eu treptat..

Sunt convinsa ca nu vei regreta . Mie imi place enorm de mult .
Bluelife
Vip
Vip

Sus In jos

Mesaj  Bluelife la data de Mar Oct 02, 2012 9:37 am

Neataaaa!!!!!!!!!

Raportez cu mandrie un FIRE 30 .E cumplit cat de greu te mobilizezi dupa pauza , si cum ai sentimentul de loaza , dar e demential cat de bine te simti dupa si cum iti schimba toata starea de spirit , fizica si de orice fel. ?????
Bluelife
Vip
Vip

Sus In jos

Mesaj  Speranta la data de Mar Oct 02, 2012 6:47 pm

Slava Domnului ca ai aparut sa ne mai trezim si noi la facut miscare!! Bravo fata!!!!

Vip

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mier Oct 03, 2012 1:30 am

Da Blue, bine ca ai aparut, uite asa ma mobilizez si eu..am somat f mult cu boala pisicului meu.
Maine aveam in plan sa ies la alergat dar nu pot pt ca dupa job am o intalnire profesionala si va dura minim 1 ora asa ca voi ajunge prea tarziu pt a mai merge pe stadion.
Sper ca de poimanie sa reiau miscarea.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Bluelife la data de Mier Oct 03, 2012 8:52 am

LuNi a scris:Slava Domnului ca ai aparut sa ne mai trezim si noi la facut miscare!! Bravo fata!!!!

Neataaa!!!!!!!!!

Hug

Raportez pe ieri un HIIT 15 si azi am rest day .

V-am spus ca m-am apucat de programul FIRE de 20 de saptamani ? sadycool
Bluelife
Vip
Vip

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 20 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus