Hipnoza....

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Hipnoza....

Mesaj  dayanna la data de Dum Sept 30, 2012 8:32 pm

Am indraznit sa deschid topicul despre acest subiect pentru ca pe mine ma pasioneaza foarte mult hipnoza .
Am citit foarte mult despre hipnoza si trebuie sa recunosc ca si eu folosesc o tehnica de autohipnoza cand nu pot sa adorm seara si ca de fiecare data la mine a functionat. Daca sunteti deschise la acest subiect mi-ar face placere sa schimbam impresii pe aceasta tema!

dayanna
Pufoshenie
Pufoshenie

Data de inscriere : 07/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Anglia
Joburi/Distractii : imi place sa citesc, sa ascult muzica si filmele de dragoste!
Stare de spirit : vesela si optimista

Sus In jos

Re: Hipnoza....

Mesaj  Vizitato la data de Dum Sept 30, 2012 9:01 pm

Eu sunt curioasa ce tehnica de autohipnoza folosesti...am si eu nopri in care nu pot adormi nicicum.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  dayanna la data de Dum Sept 30, 2012 9:50 pm

Lourdess a scris:Eu sunt curioasa ce tehnica de autohipnoza folosesti...am si eu nopri in care nu pot adormi nicicum.
Te asezi in pat cat mai relaxat si fixezi un punct (cu ochi deschisi) si pe urma spui de cinci ori ce vezi (ex.vad peretele), de cinci ori ce auzi (ex aud masina) si de cinci ori ce simti(Ex.simt aerul).Acelasi lucru faci de patru ori, de trei ori, de doua ori si o data.Nu ai voie sa te misti.Spui rar si pe acelasi ton (poti cu voce tare).Dupa ce termini de spus ultima data spui tot cu voce tare ma autohipnotize..o sa dorm profund si o sa ma odihnesc, dimineata o sa ma trezesc odihnita si plina de energie. Sper sa-ti foloseasca .La mine are efect.Daca incerci sa-mi spui cum te simti si daca a functionat!

dayanna
Pufoshenie
Pufoshenie

Joburi/Distractii : imi place sa citesc, sa ascult muzica si filmele de dragoste!

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Lun Oct 01, 2012 7:48 am

Mersi pt raspuns, Dy!
Chiar o sa incerc cand o fi sa am o noapte alba.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Speranta la data de Lun Oct 01, 2012 7:59 am

recunosc ca am fost cumva speriata de hipnoza mereu..in mare masur apentru ca nu m-am informat..intotdeauna ne e teama de necunoscut.. Am sa citesc cu interes subiectul O hipnoza de slabit nu exista? zic si eu..era o glumtia.. :)
:)

Vip

Data de inscriere : 18/08/2012
Joburi/Distractii : Dans..muzica, pus ganduri si stari in cuvinte..citit
Stare de spirit : ok

Sus In jos

Mesaj  Perla la data de Lun Oct 01, 2012 10:01 am

Eu sunt greu de hipnotizat blinky a incercat cineva si n-a reusit .Tot asa si cu alcoolul eu nu ma imbat usor de fapt nu s-a intamplat niciodata king . Ma gandesc ca e utila in anumite situatii .Dy o sa vezi ca de la picaturele o sa se imbunatateasca si somnul wink

"Vei descoperi ca exact atunci cand îți permiti sa-ti alegi acțiunile care sunt in armonie cu tine, care respecta valorile si exprima competentele tale, atunci devii foarte important pentru ceilalți. Porțile se deschid de la sine. Totul devine mai ușor si nu mai ai nevoie sa te lupti ca sa avansezi." 
L. Gounelle

Prima regula pentru un abdomen plat: scapa de ... LENE !!! :-D

Nu te îngraşi între Crăciun si Revelion ci între Revelion şi Crăciun
Secretul  slabitului e sa nu renunti niciodata !
Perla
Admin
Admin

Varsta : 48
Localizare : Temesvarum
Joburi/Distractii : Consilier Terapie Florala Bach
Stare de spirit : Razboinica

https://www.facebook.com/bachflori

Sus In jos

Mesaj  dayanna la data de Lun Oct 01, 2012 11:17 am

LuNi a scris:recunosc ca am fost cumva speriata de hipnoza mereu..in mare masur apentru ca nu m-am informat..intotdeauna ne e teama de necunoscut.. Am sa citesc cu interes subiectul O hipnoza de slabit nu exista? zic si eu..era o glumtia.. :)
:)
Nu ai de ce sa fii speriata.E o stiinta foarte avansata.Exista si hipnoza pentru slabit!Si eu m-am gandit sa apelez la ea!
Te pup si iti doresc o saptamana minunata!

dayanna
Pufoshenie
Pufoshenie

Sus In jos

Mesaj  dayanna la data de Lun Oct 01, 2012 11:27 am

Perla a scris:Eu sunt greu de hipnotizat blinky a incercat cineva si n-a reusit .Tot asa si cu alcoolul eu nu ma imbat usor de fapt nu s-a intamplat niciodata king . Ma gandesc ca e utila in anumite situatii .Dy o sa vezi ca de la picaturele o sa se imbunatateasca si somnul wink
Depinde foarte mult de cat e de bun cel ce incearca .In Romania sunt oameni remarcabili in acest domeniu. Azi trebuie sa-mi vina ultimul remediu de pe lista si ma apuc de treaba!Pupici si o saptamana superba iti doresc!

dayanna
Pufoshenie
Pufoshenie

Sus In jos

Mesaj  Perla la data de Lun Oct 01, 2012 11:37 am

Ti-am pus la subiectul terapie Bach cum sa le prepari . kiss2 Eu nu am avut nevoie de asta am reusit sa ies din probleme, prin rugaciune si terapie Bach . Am avut probleme din cauza surmenajului fizic Ella care sta in Italia stie cum se munceste acolo .Acum insa ma simt bine insa am observat ca trebuie sa ma odihnesc mai mult .Dar a fost greu o perioada .

"Vei descoperi ca exact atunci cand îți permiti sa-ti alegi acțiunile care sunt in armonie cu tine, care respecta valorile si exprima competentele tale, atunci devii foarte important pentru ceilalți. Porțile se deschid de la sine. Totul devine mai ușor si nu mai ai nevoie sa te lupti ca sa avansezi." 
L. Gounelle

Perla
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  dayanna la data de Lun Oct 01, 2012 11:42 am

Perla a scris:Ti-am pus la subiectul terapie Bach cum sa le prepari . kiss2 Eu nu am avut nevoie de asta am reusit sa ies din probleme, prin rugaciune si terapie Bach . Am avut probleme din cauza surmenajului fizic Ella care sta in Italia stie cum se munceste acolo .Acum insa ma simt bine insa am observat ca trebuie sa ma odihnesc mai mult .Dar a fost greu o perioada .
Important e ca acum te simti bine.Imi imaginez ritmul de acolo pentru ca si aici e acelasi ritm . tornado

dayanna
Pufoshenie
Pufoshenie

Sus In jos

Mesaj  Perla la data de Lun Oct 01, 2012 11:48 am

Nu e doar ritmul ci si impactul cu alta cultura pe care o simti straina .Deabia dupa 2 ani creierul se obisnuieste cu schimbarea .

L. Gounelle

Perla
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Speranta la data de Mar Oct 02, 2012 9:14 am

femeieee eu am 15 ani aici si creierul meu are uneori ..inca p[robleme de obisnuinta.. eheee treaba complicata.

pe mine picaturelele alea m-au scos un pic la lumina. Sunt consistenta in a le lua. Toate ca toate dar sa nu cumva s a uit picaturicile!! :)

Vip

Joburi/Distractii : Dans..muzica, pus ganduri si stari in cuvinte..citit
Stare de spirit : ok

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum